Yhteystiedot

Kiinteistöposti
RPT Docu Oy
Ruukinkuja 3
02330 Espoo

Puhelin (09) 809 911 vaihde
etunimi.sukunimi@rpt.fi

Ota yhteyttä

Nimi*

Sähköposti*

Puhelinnumero

Viesti

Johto

Jutta Teriö
osoitepäivitykset, mediasihteeri
Puhelin suoraan (09) 8099 1250
jutta.terio@rpt.fi
Osoitteenmuutokset osoitteenmuutos@kiinteistoposti.fi

Ilmoitusmarkkinointi

Sirpa Rönnqvist
myyntiryhmän päällikkö
Puhelin suoraan (09) 8099 1217
Matkapuhelin +358 40 777 4242
sirpa.ronnqvist@rpt.fi

Timo Hyrske
Puhelin suoraan (09) 8099 1266
Matkapuhelin +358 40 564 1251
timo.hyrske@rpt.fi

Pirjo Urpelainen
Puhelin suoraan (09) 809 91 225
pirjo.urpelainen@rpt.fi

Matti Karppanen
Matkapuhelin 0400 464 236
matti.karppanen@rpt.fi

Outi Savunen
mediasihteeri
Puhelin suoraan (09) 809 91 251
outi.savunen@rpt.fi
aineistot@kiinteistoposti.fi

Erika Alava
Ulkoasu
Puhelin suoraan (09) 8099 1202
erika.alava@rpt.fi

Toimitus

Jaana Ahti-Virtanen
päätoimittaja
Matkapuhelin +358 50 3511 392
jaana.ahti-virtanen@rpt.fi

Riina Takala-Karppanen
toimituspäällikkö
Puhelin suoraan (09) 8099 1361
Matkapuhelin +358 40 502 1769
riina.takala-karppanen@rpt.fi

Irene Murtomäki
toimittaja
Matkapuhelin +358 46 9211 144
irene.murtomaki@rpt.fi

Lue digilehteä

Kiinteistöposti 08/2017

Julkaisemme digitaalisessa muodossa kaikki Kiinteistöpostin vuosittaiset numerot.

Lukijatutkimus

  • Keskimääräinen lukuaika on pitkä, 32,6 minuuttia.
  • Taloyhtiöpäättäjät eivät hyödynnä kovinkaan paljoa internettiä päätöstensä tueksi. 13 prosenttia kaikista vastaajista ei hae koskaan apua netistä hankintojen tai päätöksenteon tueksi, 29 prosenttia vastaajista sanoi hyödyntävänsä nettiä harvemmin kuin kerran kuukaudessa ja 13 prosenttia noin kerran kuukaudessa.
  • Korjauksia taloyhtiöihin on tulossa reippaasti, sillä 47 % vastaajista sanoi tulevan merkittäviä korjauksia seuraavan vuoden aikana edustamiinsa taloyhtiöihin.
  • 12 prosenttia vastaajista kertoi taloyhtiönsä vuosihankintojen olevan yli 500 000 euroa, kuudella prosentilla yli miljoona euroa.
  • Vastaajat pitävät Kiinteistöpostia edelleenkin luotettavana ja uskottavana. Kouluarvosanaksi luotettavuuden ja uskottavuuden kohdalla tutkimus antoi 8,5, juttujen tasoksi 8,4 ja ulkoasusta 8,4.
  • Ammatti-isännöitsijöitsijät saavat säännöllisesti kaikki Kiinteistöpostit.

*) Tiedot perustuvat IRO Researchin 10/2015 tutkimukseen

Soita ja kysy lisää:
09 8099 1250